Szivárvány gyerekszáj

Most is – mint minden évben – a március 15-i megemlékezésre készülve a gyerekekkel sokat beszélgettünk a szabadságharcról, és az ehhez kapcsolódó eseményekről. Képeket nézegettünk, zenét hallgattunk. Sokszor megemlítettük Petőfi Sándort, a huszárokat, a kokárdát.

Majd megkértem a pedagógiai asszisztenst, hogy Ő is nézegesse a gyerekekkel a fotókat. Amikor beléptem a csoportszobába a következő párbeszéd hangzott el:

– Gyerekek! Ki az, aki meg tudja mondani, hogy ki ez a bácsi a képen?

Rövid gondolkodás után az egyik kisgyerek boldogan mondta:

– Én tudom! Ő a Gábor bácsi! (az óvodai karbantartó).

Mivel látták, hogy kicsit bosszús lettem, megpróbálta az egyik kisgyerek megmagyarázni az előző választ:

– De óvónéni! Ez Gábor bácsi fiatalkori képe.

Ezen felbuzdulva felmutattam a képet, amin a huszárok vannak és kérdeztem, hogy kik ezek a bácsik? Az egyik gyermek azonnal rávágta:

– Ők a juhászok!

Majd megkérdeztem, hogy mit tűztek ki a ruhájukra? A válasz nem késett sokáig:

– Petárdát!

Mi így készülődtünk március 15-re.

A mi óvodánkban is van katolikus hittan oktatás. A gyerekek szívesen vesznek részt ezen a foglalkozáson. A hittanoktató többször, több hittan foglalkozás során is megmutatta már Szűz Mária képét a gyerekeknek.

Egyszer megkérdezte:

– Gyerekek ki van ezen a fényképen?

Az egyik kisgyerek mosolyogva, lelkesen válaszolta:

– A fogtündér!