korfa

Korfa

Óvodánk korfája olyan, mint a mezei szil lombja : az alsó zsenge ágak ritkásak, felül dús és terebélyes.

A korfa azt mutatja meg, hogy egy adott közösségben mennyien tartoznak egy-egy korosztályba. A gyökerekhez közelebb lévő, alsó ágak méretével szokás kifejezni, mennyien vannak a fiatalok, a lomb felső része jeleníti meg a idősebbeket.

Szerencsés, ha egy korfa kerek, mint az almafa lombja, mert ott a középkorúakból népes derékhad áll, de megjelent már az utánpótlás és még ott vannak a tapasztaltak.

Sok óvodában nem ilyen kerek a helyzet. Gondot okoz a szakemberek utánpótlásának biztosítása. Ezeknek a közösségeknek a korfája hasonlít a mezei szilfára.

Ide tartozunk mi is.

Ha hajóra szállnánk, és külön kabinban utaznának az azonos korúak, így nézne ki a vizet szelő kis hajó:

Reméljük lesz majd idő, amikor feltartott orral szeli a hullámokat!